Odd Fellow Ordenen - Den uafhængige storloge for kongeriget Danmark
 
Besøg os på Facebook
Til forsiden

Indeks over hjemmesider

KLIK HER FOR: Patriarchs og Matriarchs Militant, Ungdomsforeninger
 
Denne side er under udarbejdelse med tilføjelse af navn på alle ordensinstitutioner i den danske jurisdiktion og med efterfølgende links til de Loger, Lejre, Cantons, Ungdomsforeninger m.m., der har oprettet egen hjemmeside.

 

Odd Fellow Grupper i udlandet

Oddfellowklubben Tres Encadenados

Odd Fellow Gruppen Costa Blanca

Odd Fellow Gruppen Amistad Torrevieja

 

Tjekkiet
Broderloge nr. 1 Bohemia I.O.O.F

Broderloge nr. 2 Concordia I.O.O.F

Broderloge nr. 4 Martel I.O.O.F


Spanien
Broderloge Costa del Sol nr. 1
Søsterloge Andalucia nr. 1
  
Færøerne
Broderloge nr. 1 Ambolturin
 

Distrikt 1 København:

 

Broderloge nr. 1 Valdemar af Danmark, København
Broderloge nr. 2 Scandinavia, København
Broderloge nr. 3 Nordstjernen, København
Broderloge nr. 4 Progres, København
Broderloge nr. 6 Eureka, København
Broderloge nr. 7 Union, København
Broderloge nr. 11 Columbus, København
Broderloge nr. 13 Venskab, København

Broderloge nr. 23 Christian den 4, København
Broderloge nr. 28 Hafnia, København
Broderloge nr. 49 Saxo, København
Broderloge nr. 50 Jonathan, København
Patriarklejr nr. 6 De Tre Søjler
P.M Canton Excelsior nr. 1, København
Søsterloge nr. 1 Caroline Amalie, København
Søsterloge nr. 2 Thyre Danebod, København
Søsterloge nr. 6 Gefion, København

Søsterloge nr. 11 Leonora Christine, København
Søsterloge nr. 16 Syvstjernen, København
Søsterloge nr. 35 Puritas, København
Søsterloge nr. 37 Våren, København
Søsterloge nr. 64 Athene, København
Matriarklejr nr. 2 Aurora, København
M.M Canton Victoria nr. 2, København
Ungdomsforeningen FREMTIDEN nr. 1 København


Distrikt 2 København og omegn, Bornholm og Færøerne:

 

Broderloge nr. 44 Burgundarholm, Rønne
Broderloge nr. 80 Danevang, Bagsværd
Broderloge nr. 85 Furesøen, Bagsværd
Broderloge nr. 86 Christian Winther, Bagsværd
Broderloge nr. 95 Frederik d.VIII, Glostrup
Broderloge nr. 104 Ethica, Glostrup
Broderloge nr. 112 Albret Wolfsen, Nexø
Broderloge nr. 1 Ambolturin, Færøerne

Søsterloge nr. 30 Alexandrine, København

Søsterloge nr. 43 Klippen, Rønne
Søsterloge nr. 44 Sirius, Bagsværd
Søsterloge nr. 50 Cassiopeia, Bagsværd  
Søsterloge nr. 62 Marguerite, København

Søsterloge nr. 88 Lathyrus, Glostrup

Matriarklejr nr. 5 Hanna, København

Patriarklejr nr. 17 Skibet, Glostrup

Lejrforeningen Hammershus, Rønne

 

Distrikt 3 Nord og Østsjælland:
 

Broderloge nr. 22 Niels Juel, Køge
Broderloge nr. 26 Kong Hroar, Roskilde
Broderloge nr. 31 Hamlet, Helsingør
Broderloge nr. 40 Kong Skjold, Holbæk
Broderloge nr. 55 Pax, Hillerød
Broderloge nr. 61 Øresund, Helsingør
Broderloge nr. 69 Frederik den 3, Frederikssund
Broderloge nr. 77 Rolf Krake, Roskilde
Broderloge nr. 84 J. F. Classen, Frederikværk
Broderloge nr. 91 Albert Schweitzer, Roskilde
Broderloge Costa del Sol nr. 1, Fuengirola, Spanien
Patriarklejr nr. 12 Selandia, Roskilde
Patriarklejr nr. 14 Ernst v.d. Recke, Hillerød

Søsterloge nr. 5 Dronning Margrethe, Roskilde
Søsterloge nr. 33 Ingrid, Holbæk
Søsterloge nr. 34 Haabet, Helsingør

Søsterloge nr. 41 Grevinde Danner, Hillerød
Søsterloge nr. 51 Anna Cathrine, Frederikssund
Søsterloge nr. 58 Brønden, Køge
Søsterloge nr. 76 Sct. Helene, Frederikværk
Søsterloge nr. 93 Estrid, Roskilde
Søsterloge Andalucia nr. 1, Fuengirola, Spanien

Matriarklejr nr. 11 Gloria, Frederikssund

 

Distrikt 4 Sydvestsjælland:

  

Broderloge nr. 12 Herluf Trolle, Næstved
Broderloge nr. 65 Morgenstjernen, Haslev

Broderloge nr. 66 Sorana, Sorø
Broderloge nr. 76 Asger Ryg, Ringsted
Broderloge nr. 83 Broen, Skælskør
Broderloge nr. 107 Suså, Næstved
Patriarklejr nr. 9 De Tre Hjørnesten, Næstved
P.M Canton Caminus nr. 3, Næstved

Søsterloge nr. 10 Birgitte Gjøe, Næstved
Søsterloge nr. 63 Fru Inge, Ringsted
Søsterloge nr. 74 Anne Hardenberg, Haslev

Søsterloge nr. 79 Duen, Sorø

Søsterloge nr. 80 Iris, Skælskør

Søsterloge nr. 81 Gratia, Næstved
Matriarklejr nr. 4 Miriam, Næstved
 

Distrikt 5 Storstrømmen:

 

Broderloge nr. 24 Reventlow, Nakskov
Broderloge nr. 38 Humanitas, Nykøbing F
Broderloge nr. 46 Sjølund, Vordingborg
Broderloge nr. 51 Heimdal, Rødby
Broderloge nr. 52 Urania, Maribo

Broderloge nr. 78 Tolerantia, Stege
Broderloge nr. 110 Orion, Nakskov
Patriarklejr nr. 8 Teltet, Nykøbing F
Søsterloge nr. 9 Kæden, Nakskov

Søsterloge nr. 23 Elisabeth, Vordingborg
Søsterloge nr. 26 Noomi, Nykøbing F

Søsterloge nr. 39 Santa Lucia, Rødby

Søsterloge nr. 56 Clementia, Stege

Søsterloge nr. 75 Den Blå Anemone, Maribo

Matriarklejr nr. 9 Astra, Nykøbing F

 

Distrikt 6 Fyn, Langeland og Ærø:

 

Broderloge nr. 5, Fyen, Odense
Broderloge nr. 29 Sct. Nicolai, Svendborg
Broderloge nr. 33 Caritas, Nyborg
Broderloge nr. 36 Treuga Dei, Odense
Broderloge nr. 47 Christian den IX, Middelfart
Broderloge nr. 57 Kong Humble, Rudkøbing
Broderloge nr. 68 H.C. Andersen, Odense

Broderloge nr. 79 Arrebo, Marstel

Broderloge nr. 99 Mentor, Faaborg
Broderloge nr. 103 Bundet af Stave, Odense
Patriarklejr nr. 5 Sct. Knud, Odense
Søsterloge nr. 3 Freja, Odense
Søsterloge nr. 13 Fidelitas, Nyborg

Søsterloge nr. 15 Semper Ardens, Odense
Søsterloge nr. 17 Sinceritas, Svendborg
Søsterloge nr. 49 Rosen, Middelfart

Søsterloge nr. 73 Karen Brahe, Faaborg

Søsterloge nr. 77 Pax Eterna, Odense
Søsterloge nr. 90 Dronning Christine, Odense

Søsterloge nr. 91 Constance, Rudkøbing

Søsterloge nr. 94 Eleonora, Svendborg
Matriarklejr nr. 3 Esther, Odense
M.M Canton Justitia nr.1, Odense
Ungdomsforeningen FREMTIDEN nr. 5, Odense

 

Distrikt 7 Sønderjylland:
 

Broderloge nr. 48 Hertha, Sønderborg
Broderloge nr. 59 Hiort Lorenzen,Haderslev
Broderloge nr. 62 Baldur, Aabenraa
Broderloge nr. 70 Christian Skeel, Tønder
Broderloge nr. 94 Hertug Hans, Haderslev
Broderloge nr. 100 Dybbøl Banke, Sønderborg
Patriarklejr nr.15 Danevirke, Haderslev
Søsterloge nr. 19 Alexandra, Haderslev
Søsterloge nr. 20 Veritas, Sønderborg
Søsterloge nr. 45 Tre Gyldne Ringe, Tønder
Søsterloge nr. 46 Kilden, Aabenraa
Søsterloge nr. 84 Svanen, Sønderborg
Matriarklejr nr. 10 Lotus, Haderslev

Ungdomsforeningen FREMTIDEN nr. 4 Haderslev

Distrikt 8 Sydøstjylland:
 

Broderloge nr. 15 Odin, Kolding
Broderloge nr. 25 Horsia, Horsens
Broderloge nr. 37 Thomas Wildey, Fredericia
Broderloge nr. 43 Entwisle, Vejle
Broderloge nr. 92 Kongeaa, Vejen
Broderloge nr. 93 Erik Menved, Horsens
Broderloge nr. 109 John Welch, Vejle
Broderloge nr. 115 Koldinghus, Kolding
Broderloge nr. 117 Olaf Rye, Fredericia
Patriarklejr nr. 7 Casper Markdaner, Kolding

Ungdomsforeningen FREMTIDEN nr. 3 Fredericia

 

Distrikt 9 Midtjylland:
 

Broderloge nr. 14 Sct. Olaf, Århus

Broderloge nr. 18 Absalon, Randers
Broderloge nr. 32 Esbern Snare, Århus

Broderloge nr. 53 Fraternitas, Århus

Broderloge nr. 56 Silkeborg, Silkeborg
Broderloge nr. 73 Svend Fælding, Odder

Broderloge nr. 74 Niels Ebbesen, Randers
Broderloge nr. 88 Ole Rømer, Århus
Broderloge nr. 90 Morten Børup, Skanderborg

Broderloge nr. 96 Hasnæs, Ebeltoft

Broderloge nr. 101 Hans Broge, Brabrand

Patriarklejr nr. 4 Skjalm Hvide, Århus
P. M. Canton Defence, nr. 2, Århus
Søsterloge nr. 7 Terra Nova, Århus
Søsterloge nr. 29 Helle, Randers
Søsterloge nr. 31 Benedikte, Århus

Søsterloge nr. 36 Karen Jeppe, Silkeborg

Søsterloge nr. 53 Debora, Århus

Søsterloge nr. 61 Teresa, Århus

Søsterloge nr. 66 Vita Nova, Odder

Søsterloge nr. 67 Diana, Randers

Søsterloge nr. 83 Ulrica, Silkeborg

Matriarklejr nr. 1 Sara, Århus
Ungdomsforeningen FREMTIDEN nr. 2, Århus
 

Distrikt 10 Nordvestjylland:
 

Broderloge nr. 34 Dannebrog, Holstebro
Broderloge nr. 39 Sct. Kjeld, Viborg
Broderloge nr. 41 Petrus Beyer, Thisted
Broderloge nr. 42 Erik Holst, Skive
Broderloge nr. 45 Enrico Dalgas, Herning

Broderloge nr. 63 Kilen, Struer
Broderloge nr. 67 M.C. Holm, Nykøbing M
Broderloge nr. 75 Viking, Lemvig
Broderloge nr. 105 H.P.Hansen, Herning

Broderloge nr. 119 Erik Glipping, Viborg

Patriarklejr nr. 10 Arken, Skive
Patriarklejr nr. 18 Hardsyssel, Holstebro
Patriarkforeningen K.M. Bernth

Søsterloge nr. 4 Erica, Holstebro
Søsterloge nr. 22 Dronning Dagmar, Skive
Søsterloge nr. 25 Dronning Louise, Viborg
Søsterloge nr. 27 Heden, Herning

Søsterloge nr. 32 Liljen, Struer
Søsterloge nr. 42 Liden Kirsten, Thisted
Søsterloge nr. 55 Dueholm, Nykøbing M

Søsterloge nr. 60 Vigen, Lemvig
Søsterloge nr. 92 Stjernen, Herning

Søsterloge nr. 95 Båndet, Viborg

Matriarklejr nr. 7 Oasen, Holstebro

M.M Canton Jutlandia nr. 3, Skive

 

Distrikt 11 Nordøstjylland:
 

Broderloge nr. 27 Ansgar, Aalborg

Broderloge nr. 30 Vendsyssel, Hjørring
Broderloge nr. 54 Hans Tausen, Aalborg
Broderloge nr. 64 Julius Meyer, Frederikshavn
Broderloge nr. 71 Richard Marley, Brønderslev
Broderloge nr. 72 Himbria, Hobro
Broderloge nr. 81 Lars Kruse, Skagen

Broderloge nr. 102 Ora Plana, Frederikshavn
Broderloge nr. 108 Nordsøen, Hjørring
Patriarklejr nr. 11 Skipper Klement, Aalborg
Søsterloge nr. 14 Ruth, Aalborg
Søsterloge nr. 40 Ingeborg Spager, Hjørring

Søsterloge nr. 47 Nordlyset, Hobro

Søsterloge nr. 52 Bien, Aalborg
Søsterloge nr. 54 Gry, Frederikshavn

Søsterloge nr. 96 Terebinte, Frederikshavn
Søsterloge nr. 69 Faklen, Brønderslev
Matriarklejr nr. 8 Lyset, Aalborg 

 

Distrikt 12 Sydvestjylland:
 

Broderloge nr. 17 Steen Blicher, Ringkøbing
Broderloge nr. 20 Holger Danske, Esbjerg

Broderloge nr. 58 Riberhus, Ribe
Broderloge nr. 82 James Ridgely, Grindsted
Broderloge nr. 89 De Tre Kædeled, Esbjerg

Broderloge nr. 98 Skansen, Varde

Patriarklejr nr. 13 Vesterhavet, Esbjerg
Lejrforening Beershaba, Ribe

Søsterloge nr. 12 Prinsesse Marie, Esbjerg

Søsterloge nr. 38 Sct. Catharina, Ribe
Søsterloge nr. 68 Klitrosen, Ringkøbing

Søsterloge nr. 72 Vesterled, Varde

Søsterloge nr. 82 Lyngen, Grindsted
Søsterloge nr. 85 Armeria, Esbjerg
Matriaklejr nr. 13 Diget, Esbjerg

  

Distrikt 13 Nordvestsjælland:
 

Broderloge nr. 9 Andreas Holck, Kalundborg

Broderloge nr. 35 Concordia, Slagelse
Broderloge nr. 60 Hammeren, Korsør

Broderloge nr. 87 Odsing, Nykøbing Sj.

Broderloge nr. 106 Hellig Anders, Slagelse
Broderloge nr. 111 De Fem Tårne, Kalundborg

Patriarklejr nr. 16 Trelleborg, Slagelse
Søsterloge nr. 28 Sct Gertrud, Slagelse
Søsterloge nr. 48 Perlen, Korsør
Søsterloge nr. 57 Anne Marie, Kalundborg

Søsterloge nr. 70 Lærken, Nykøbing Sj.

Matriarklejr nr. 12 Flora, Slagelse